Přírodní kosmetika SALUS
Ylang-Ylang 5ml
Popis produktu
Působí antidepresivně, zmírňuje nervové napětí a nespavost, snižuje krevní tlak,působí jako afrodisiakum, je součástí luxusních parfémů. Dlouhodobá inhalace může způsobit bolest hlavy.
Vůně jsou naším mozkem přijímány a vyhodnocovány nejrychleji ze všech vjemů. Čichové nervy jsou spojeny přímo s tou částí mozku, která hraje klíčovou roli při spouštění emocionálních reakcí, jakou je radost, náklonnost, zlost, žal či sexuální a erotické naladění. Mozek reaguje na vůně a může vyvolat impulsy, pro naše tělo příznivé, a to i dlouhodobě. S čichovými nervy je těsně spojená i intelektuální a analytická část mozku. Funkce čichu je zároveň i funkcí varovnou. V rostlinných vůních naleznete vůně příjemné a nepříjemné. Spolehněte se proto při výběru olejů i na váš nos a vybírejte to, co mu lahodí. Kromě toho molekuly silic vstupují vdechnutím do plic, a odtud pak do celého těla.
Jak lze esenciální oleje používat: Vůně esenciálních olejů vás může provázet celým dnem. V kanceláři, kde pohlcuje pachy a osvěžuje, při studiu, při koupeli, masáži, odpočinku i během spánku.
1. Inhalace: Nejjednodušší použití esenciálních olejů je v aromalampách. Do vody nakapeme 3 ? 8 kapek esenciálního oleje. Můžeme také nádobku s olejem položit na topení nebo nakapat éterický olej na papírový kapesník (a použít například při dlouhé jízdě autem).
2. Koupele: 3 až 10 kapek (záleží na individuální snášenlivosti) rozmícháme v 1 dcl mléka, smetany nebo v 1 lžíci medu a přidáme do lázně.
3. Masáže: 10 -25 kapek naředit v 50 ml rostlinného oleje lisovaného za studena.
4. Potírání pokožky: neředěný je možno na pokožku používat pouze čajovníkový /tea tree/ a levandulový éterický olej. Ostatní éterické oleje je nutné před nanesením zředit.